Кредити від Ощадбанку справді діють.

Заощажуй: держава платить за тебе до 70%

Як отримати гроші на утеплення будинку від держави: цінні поради

Український уряд видає “енергоефективні ” кредити, щоб допомогти українцям утеплити їхні помешкання, і обіцяє повернути за рахунок бюджетних коштів частину витрат.

Державна цільова економічна програма енергоефективності й розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлювальних джерел енергії й альтернативних видів палива на 2010–2015 роки затверджена Кабміном ще у 2010 році.

Але з того часу до неї вже кілька разів вносилися зміни, зокрема із 9 жовтня 2014 року передбачили можливість для населення відшкодувати частину суми кредиту, отриманого на придбання котлів із використанням будь-якого палива (окрім природного газу), отриманого в Ощадбанку. Із 12 травня 2015 року з’явилась можливість отримати відшкодування з бюджету частини суми кредиту у громадян, які вирішили придбати енергоефективне обладнання та матеріали для утеплення своєї оселі, а також у об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельних кооперативів (ЖБК). Також розширили список банків, через які можна отримати кредити із частковим відшкодуванням, залучивши до реалізації Державної програми енергозбереження, окрім Ощадбанку, ще Укрексімбанк та Укргазбанк.

Із 27 серпня 2015 року у новій редакції виклали перелік енергозберігаючого обладнання та матеріалів, які можна придбати в кредит із частковою компенсацією з бюджету, збільшили граничний розмір суми часткової компенсації на одну квартиру (за одним кредитним договором) і установили особливі умови відшкодування частини суми кредиту для фізосіб, яким призначено субсидію, збільшивши розмір компенсації з бюджету ― 70% суми кредиту.

Документи, необхідні для одержання кредиту:

  1. Заявка на одержання кредиту (заповнюється в банку);
  2. Паспорт громадянина України (та ксерокопія);
  3. Ідентифікаційний код;
  4. Документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців (отримується на Вашій роботі);
  5. Рахунок-фактура на вікна (отримується в офісі Красненських вікон)
  6. Можливі інші документи (після консультації в банку).

Нюанси
Є ще декілька нюансів, про які потрібно пам’ятати позичальникам.

  1. Часткова компенсація кредиту надається за Державною програмою енергозбереження тільки для вартості енергозберігаючого обладнання та матеріалів, а частина кредиту, надана на виконання робіт, компенсації не підлягає.
  2. Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на оплату будь-яких штрафів і пені, нарахованих згідно з умовами кредитного договору.
  3. На сайтах банків є перелік продавців, чиє обладнання підпадає під цю державну програму.
  4. Відшкодування частини суми кредиту фізособам-позичальникам здійснюється одноразово, водночас позичальник може отримати відшкодування за кожним із заходів лише раз протягом одного бюджетного року.